شورای اجرائیه ائتلاف ملی افغانستان تشکیل جلسه داد

shora

شورای اجرائیه ائتلاف ملی همانند هفته های گذشته تشکیل جلسه داد. این جلسه به ریاست داکتر نجیب” یوسفی” معاون این شورا تشکیل شد. جلسه با تلاوت آیاتی از قرآن کریم آغاز یافت و بعد از آن آقای داکتر یوسفی نتایج سفر هیات اعزامی ائتلافی ملی را به صورت مشرح و مبسوط تشریح کرد. و هم چنان مسایلی را که میان اعضای هیات ائتلاف و مقام های پاکستانی مطرح شده بود بیان داشت. داکتر یوسفی در قسمتی از سخنان خود گفت: که هیات گسیل شده از سوی ائتلاف ملی به پاکستان، اطمینان دادند که در صورت پیروز ی کاندیدای ریاست جمهوری ائتلاف ملی در سال آتی، افغانستان تخته خیز گروه های تروریستی برای تهدید پاکستان قرار نه خواهد گرفت هم چنان به پاکستانی ها این امر گوشزد شد که افغاستان به هیچ کشوری نیز اجازه نه خواهد داد که از طریق خاک افغانستان منافع و حاکمیت کشور های همسایه مورد تعرض قرارگیرد.

معاون شواری اجرائیه ائتلاف ملی هم چنان گفت: ما به مقامات پاکستانی یاد آوری کردیم که حمایت شما از طالبان در نهایت باعث نا امنی در پاکستان خواهد شد. یکی از اعضای هیئات ائتلاف ملی، با صراحت ابراز کرد که امروز پشاور و اسلام آباد نا امن تر از کابل است و این ها نتیجه حمایت شما از طالبان افغانی است. داکتر یوسفی بر این نکته نیز اشاره داشت که سیاست خارجی پاکستان متاسفانه در دست نظامیان آن کشور است. که می تواند یک چالش بزرگ برای حکومت های غیر نظامی در آن کشور، و هم چنان برای همسایگان پاکستان باشد. معاون شورای اجرائی هم چنان فرارسیدن سال 2014 را تبریک گفت و اظهار امید واری که با بودن پوتانسیل های بالقوه و بالفعل در کشور، افغانستان بتواند در سال آتی به سوی امنیت و ثبات به پیش رود. وی این پوتانسیل ها را این گونه بیان داشت .

1-نیرو های جوان: وی به وجود نیروهای جوان در داخل کشور اشاره داشت وگفت: که بیش از 65 فیصد نفوس افغانستان را نیروهای جوان تشکیل می دهد که می تواند نقطه قوتی باشد.

2- دموکراسی: داکتر یوسفی گفت که ما باور مند هستیم که اگر رژیم کنونی از پیرایه هایی که در حکومت آقای کرزی برآن وارد کرده است پیراسته گردد ظرفیت های بالایی را می تواند داشته باشد و امیدواریم که به این مهم دست پیدا کنیم و پایه های رژیم تقویت گردد.

3-باورمندی به انتخابات: باورمندی به انتقال مسالمت آمیز قدرت سیاسی و بر گزاری انتخابات می تواند نقطه قوتی دیگری باشد که با بر گزاری آن به صورت شفاف می توان به آینده امید وار بود و تقویت آن می تواند زمینه های ایجاد روابط مستحکم و پایه داری میان افغانستان وکشور های همسایه به وجود آورد. در جریان این نشست جنرال امان الله امان رئیس کمیته امنیتی ائتلاف ملی گزارشی از کار کرد این کمیته ارایه داد و هم چنان مسعود آشنا، مسئول کمیته جوانان گزارش مشروحی از فعالیت های این کمیته ارایه داد و در ضمن برای اصلاح عملکردها، پیشنهاد هایی را نیز مطرح کردکه مورد استقبال اعضای شورا قرار گرفت و آقای یوسفی وعده سپردکه پیش نهادهای ارایه شده مورد بررسی های دقیق قرار خواهد گرفت و انشاء لله عملکرد ها اصلاح خواهد شد. انجینر ظهیرالدین اظهر مسئول کمیته نظارت، از ساختار و عملکرد این کمیته گفت و اعضای جلسه را با کارکرد های این کمیته آشنا ساخت و نسبت به راهکار های ارایه شده از سوی این کمیته معلومات مفصل ارایه داد که گزارش آن به صورت تفصیلی در شماره های بعدی هفته نامه به دید خوانندگان محترم خواهد رسید.

شنبه 14 جدی 1392

Text Widget

Aliquam ut tellus ligula. Nam blandit massa nec neque rutrum a euismod t ellus ultricies! Phasellus nulla tellus, fringilla quis tristique ornare, condi mentum non erat. Aliquam congue or nare varius, tristique ornare, condi mentum non erat. Aliquam congue or nare varius, tristique ornare, condi mentum non erat. Aliquam congue or nare varius.