شورای زنان ائتلاف ملی افغانستان تشکیل جلسه نمود

sh

شورای زنان ائتلاف ملی افغانستان در نشست مشورتی: تلاش ها برای رسیدن به پیروزی را افزایش می دهیم!

شورای زنان ائتلا ف ملی افغانستان به ریاست گل مکی صافی رئیس این شورا تشکیل جلسه داد. در این نشست ، روی موضوعات مختلف ، بحث و بررسی شدرفت.
خانم گل مکی صافی رئیس شورای زنان ائتلاف ملی افغانستان گفت، بانوان باوجود ناامنی ها زیاد در کشورتلاش کردند برای پیروزی تیم اصلاحات و همگرایی، اما کمیسون از قبل تقلبات سازمان یافته را انجام داده بودند و بسیار از رای مردم را باطل ساختن.
وی افزود، ما هیچ هراس از دور دوم انتخابات نداریم، چرا که مردم ما در دور اول به تیم اصلاحات و همگرایی رای دادند د ر دور دوم هم آماده رای دادند هستند.
وی اضافه نمود، تا زمان تعین شده ما مبارزات انتخاباتی خود را شروع می کنیم و بخش ناظرین را بیشتر تقویت می کنیم، همچنان در هر ناحیه یک مسوول تعیین می کنیم که در روز انتخابات همان ناحیه را کنترول کنند..

گل مکی صافی رئیس شورای زنان ائتلاف ملی افغانستان دراین نشست گفت : ما در دور دوم انتخابات، بیشترین توجه خود را روی ناظرین و مسوولین نواحی خواهیم داشت.

وی افزود: ناظرین وظیفه مهم را در روز انتخابات انجام میدهند و نمی گذارند که در انتخابات تقلب صورت گیرد، بنابرین، این مهمترین بخش کار ما در دور دوم خواهد بود.

وی اضافه نمود، اکنون که تیم اصلاحات و همگرایی در میان نامزدان، بلندترین آراء را کسب کرده است ، بانوان کوشش خواهند کرد تا تلاش های خود برای به پیروزی رسانیدن تیم اصلاحات و همگرایی به رهبری محترم داکتر صاحب عبدالله عبدالله را بیشتر سازند.

در همین حال بانو شفیقه شجاع، معاون اجرائی شورای زنان ائتلا ف ملی می گوید: ما باید ارتباطات خود را بسیار مسنجم و گسترده تر از قبل بسازیم.

وی افزود: مبارزات ما باید شکل ریشه ای داشته باشد و بانوان این شورا، باید یک تعهد سیاسی داشته باشند تا برای آیندۀ کشور و بانوان این سرزمین خدمت نمایند.

گڷ شیرین یکتن از اعضای شورای زنان ائتلاف ملی افغانستان با بیان اینکه، ناظرین باید اشخاص شجاع باشند تا بتوانند در روز انتخابات از تقلب جلوگیری کرده و از کسی هراس نداشته باشند، درخواست نمود تا به منظور جلوگیری از مشکلاتی که در دور اول انتخابات وجود داشت، به ناظران آموزش های لازم داده شود.

وی درهمین حال علاوه نمود که به تمام مسوولین نواحی، کریدیت کارت داده شده و وسایط ترانسپورتی در اختیار شان قرار گیرد تا بتوانند از تمام سایت ها خبرگیری کنند.

درهمین حال، بانو ملیحه از ولسوالی پغمان ولایت کابل و بانو روگل څدران از ولایات خوست واز اعضای شورای زنان ائتلاف ملی افغانستان، به تشریح مشکلات این مناطق پرداخته و خواستار توجه بیشتر به این مناطق گردیدند.

آنان همچنان علاوه نمودند که بانوان باید در این مناطق ظرفیت سازی شوند تا در روز انتخابات اجازه تقلب به کسی را ندهند.

بانو ځدران به دوام سخنانش ، خواستار افزایش ناظران زن در کشور شد زیرا به گفته وی، در دور اول انتخابات شمار ناظرین از بخش بانوان در سراسر کشور کم بود و همین سبب شد تا تقلب شود. بنابرین، اینبار و به منظور جلوگیری از تقلب های بیشتر، باید ناظرین در بخش بانوان افزایش یابد.

همچنان بانو ملیحه می گوید: در ولسوالی پغمان، ما شورای های محلی بانوان داریم که از طریق این شوراها، ما خوبتر می توانیم کمپاین کنیم.

دوشنبه 29 ثور 1393

Text Widget

Aliquam ut tellus ligula. Nam blandit massa nec neque rutrum a euismod t ellus ultricies! Phasellus nulla tellus, fringilla quis tristique ornare, condi mentum non erat. Aliquam congue or nare varius, tristique ornare, condi mentum non erat. Aliquam congue or nare varius, tristique ornare, condi mentum non erat. Aliquam congue or nare varius.