پیام تسلیت هیأت رئیسه حزب متحد ملی افغانستان

 nupalogo

پیام تسلیت

 هیأت رئیسه حزب متحد ملی افغانستان

03.06.1393

صدای ترقیخواهان افغانستان خاموش شد

با تاسف و اندوه فراوان اطلاع گرفتیم که محترم استاد مسحور جمال آوازخوان ، آهنگساز و مبارز با تعهد وطن در اثر مریضی که عاید حالش شده بود در گذشت. مسحور جمال نخل تناوری از دنیای هنر و ادبیات و سنگر دار راستین دفاع از حقوق زحمتکشان کشور عزیز ما بود که نا بهنگام به زمین افتید. نبود شان خلای  بزرگ و پر ناشدنی در این عرصه از خود بجا میگذارد.

از استاد مسحور جمال بحیث استاد مکتب لیسه حبیبیه، شخصیت آگاه، متین و مبارز قبلا در محیط شناخت وجود داشت اما در دهه ۱۳۴۰ خورشیدی در ارتباط با گروپ آواز خوانان آماتور ( آماتوران) که خود هم از آن جمله بودند سر زبان ها افتید. بعد ها ترانه ها و آهنگ های زیبا و دلنشین از ایشان ابتدا در رادیو افغانستان و بعدا در تلویزیون افغانستان ثبت و به نشر رسید که به محبوبیت شان افزود. اما آنچه مسحور جمال را محبوب قلوب مردم ساخت ترانه های رزمی و وطنپرستانه شان است که در لحظات دشوار مبارزه در برابر جنگ اعلان ناشده به راهیان راه نبرد روحیه و مورال رزمی میداد.

هیات رئیسه و تمام اعضای حزب متحد ملی افغانستان درگذشت مرحوم استاد مسحور جمال این شخصیت آگاه، با تقوا و تکرار نشدنی ملی کشور را به اعضای خانواده شان و خانواده بزرگ سیاسی و فرهنگی کشور تسلیت گفته به روح شان دعا می نماید.

نورالحق علومی

رئیس حزب متحد ملی افغانستان

Text Widget

Aliquam ut tellus ligula. Nam blandit massa nec neque rutrum a euismod t ellus ultricies! Phasellus nulla tellus, fringilla quis tristique ornare, condi mentum non erat. Aliquam congue or nare varius, tristique ornare, condi mentum non erat. Aliquam congue or nare varius, tristique ornare, condi mentum non erat. Aliquam congue or nare varius.