محترم اشرف غنی احمدزی ومحترم عبدالله عبدالله دریک روز مراسم تحلیف را بجا می آورند

tashkel1

کمیسیون برگزاری مراسم تحلیف رئیس جمهوری جدید افغانستان اعلام‌ کرد که اشرف غنی احمدزی، رئیس جمهوری جدید و عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی او در حکومت وحدت ملی، در یک روز مراسم تحلیف را بجا می‌آورند.

دولت افغانستان روز دوشنبه، روز برگزاری مراسم تحلیف را در کابل به عنوان تعطیل عمومی اعلام کرده است.

نجیب الله امین، معاون اداره امور ریاست جمهوری مصاحبه به بی‌بی‌سی گفت که در این مراسم ابتدا دو رئیس جمهوری و بعد رئیس اجرایی صحبت خواهند کرد.

او گفت که بعد از مراسم تحلیف، رئیس جمهوری جدید طی یک فرمانی آقای عبدالله را به عنوان رئیس اجرایی معرفی کرده و رئیس اجرایی نیز در این مراسم سوگند یاد خواهد کرد.

آقای امین تاکید کرد که در این فرمان معاونین آقای عبدالله نیز تعیین خواهند شد.

به گفته معاون اداره امور این مراسم در ارگ (کاخ) ریاست جمهوری برگزار می‌شود که حدود ۱۴۰۰ مهمان داخلی و خارجی در این مراسم شرکت خواهند داشت.

آقای امین توضیح داد که در میان این شرکت کنندگان حدود ۲۰۰ مهمان خارجی خواهند بود که تعداد از روسای جمهوری همسایه نیز اعلام آمادگی کرده که در این مراسم شرکت می کنند.

به گفته او ورود مهمانان به تالار سلام خانه در ارگ ریاست جمهوری که مراسم آنجا برگزار می‌شود، از ساعت ۸ صبح شروع و مراسم رسمی نیز حوالی ساعت ۹:۳۰ آغاز خواهد شد که برای یک ساعت ادامه خواهد یافت.

او گفت که در ابتدا دو رئیس جمهوری و بعد رئیس اجرایی صحبت می‌کند و با ختم صحبتها رئیس جمهوری جدید به دفتر کارش رفته و رئیس جمهور کرزی نیز به خانه خود خواهد رفت. در این مدت تمام مهمانان حضور خواهند داشت.

حامد کرزی نخستین رئیس جمهوری منتخب افغانستان پس از چهار دور زمامداری و سیزده سال حکومت سرانجام با کارمندان دولت، اول میزان/ مهر سال جاری در مراسمی در کاخ ریاست جمهوری خداحافظی کرد.

آقای کرزی می‌گوید که تدارک برگزاری بهترین مراسم تحلیف را دیده‌اند و قرار است محفلی بزرگ با حضور هزاران نفر از شهروندان افغان و مهمانان خارجی در کابل برگزار شود.

اودر پایان سخنرانی خود گفت که در کابل می‌ماند و با خانواده‌اش به “زندگی در همین خاک” ادامه خواهد داد.bbc

Text Widget

Aliquam ut tellus ligula. Nam blandit massa nec neque rutrum a euismod t ellus ultricies! Phasellus nulla tellus, fringilla quis tristique ornare, condi mentum non erat. Aliquam congue or nare varius, tristique ornare, condi mentum non erat. Aliquam congue or nare varius, tristique ornare, condi mentum non erat. Aliquam congue or nare varius.