توطئه جدید پاکستان : تشکیل لشکر جدید برای اعزام به افغانستان

jalsa12

 

 

محترم نورالحق علومی وزیر داخله جمهوری اسلامی افغانستان در جلسه پرسش و پاسخ مجلس سنای این کشور هشدار داد که پاکستان در توطئه‌ای تازه به‌دنبال ایجاد لشکری جدید متشکل از جنگجویان چچنی، عرب، پاکستانی و ازبکستانی برای اعزام به افغانستان است.

محترم نورالحق علومی وزیر کشور افغانستان، در جلسه پرسش و پاسخ مجلس سنای این کشور سقوط برخی شهرها و شهرستان‌های افغانستان را توطئه جدید پاکستان خواند.

 وی افزود: تکمیل گروه‌های تروریستی، اعزام آن‌ها به مناطق مرزی افغانستان و پاکستان به‌بهانه انجام عملیات‌های نظامی و تلاش برای ایجاد لشکری جدید متشکل از جنگجویان چچنی، عرب، پاکستان، ازبکستانی و ترکستان شرقی از جمله تلاش‌ها و توطئه‌های جدید اسلام‌آباد برای بحرانی کردن اوضاع افغانستان است.

محترم  علومی اظهار داشت: فعالیت مراکز تروریستی در همسایگی افغانستان یکی از عوامل سقوط برخی از شهرهای این کشور شده است.

 وزیر کشور افغانستان با اشاره دوباره به همکاری برخی عوامل درونی دولت کابل با سازمان‌های اطلاعات کشورهای خارجی هشدار داد که امروز نه تنها تمام مناطق افغانستان در معرض تهدیدها قرار دارد بلکه برخی کشورها در تلاش برای ایجاد لشکری جدید از جنگجویان خارجی و تعلیم آن‌ها برای اعزام به افغانستان هستند.

محمد علم ایزدیار نایب رئیس مجلس سنای افغانستان، نیز در این جلسه گفت که مقامات امنیتی افغان مانند مشاور امنیت ملی، سرپرست وزارت دفاع و رئیس امنیت ملی افغانستان باید در نشست پرسش و پاسخ این مجلس حضور می‌یافتند اما این مقام‌ها معاونان‌شان را به مجلس سنا فرستادند.

 معاونان شورای امنیت ملی و ریاست امنیت ملی افغانستان نیز با حضور در این جلسه، ادعاها در مورد ناهماهنگی و وجود ضعف در بخش‌های امنیتی را بی‌اساس خواندند.

 روز گذشته نیز نمایندگان پارلمان افغانستان اعلام کردند که پاسخ‌های مسئولان نهادهای امنیتی که برای پاسخگویی به اوضاع امنیتی افغانستان در پارلمان حاضر شدند قانع کننده نیست و نباید به یک نشست پاسخگویی نهادهای امنیتی و نظامی بسنده کرد زیرا مسئله قندوز از زوایای دیگری نیز قابل بررسی است.

Text Widget

Aliquam ut tellus ligula. Nam blandit massa nec neque rutrum a euismod t ellus ultricies! Phasellus nulla tellus, fringilla quis tristique ornare, condi mentum non erat. Aliquam congue or nare varius, tristique ornare, condi mentum non erat. Aliquam congue or nare varius, tristique ornare, condi mentum non erat. Aliquam congue or nare varius.